Product Details:
| Rated Load Current | 6 A |
| Power Source | 220-240 V AC |
| Power Frequency | 50 Hz |
| Ambient Light | 5-15 LUX |
| Working Temperature | -20 to +40 DegC |
| IP Rating | IP67 |
| Number of wires | 3 |
| Working Humidity | <93%RH |
| Mount Type | Clamp |
| Application | Home applications |